Chłopiec czy dziewczyna? Jak (nie)określać płeć dziecka?

  Kategorie: Noworodek i niemowlę,
6 min
14. lis'23
Chcesz poznać płeć swojego dziecka, zanim lekarz ją potwierdzi? Obecnie istnieją gwarantowane medyczne metody poznania płci, ale w przeszłości nie było to takie proste. Ochota na słodycze, poranne mdłości, małe dziewczynki kradnące mamie urodę... Jakich babskich sztuczek nie było w przeszłości tolerowanych, a według nich do dziś chętnie przepowiadają płeć upragnionego dziecka?
 
Więc już wiesz, co to będzie? Chłopiec czy dziewczyna? Pytanie, które matki słyszą niezliczoną ilość razy w czasie ciąży. Niektórzy nie chcą znać płci dziecka, niektórzy zachowują tę informację dla siebie, ale zawsze wokół przyszłej mamy znajdzie się osoba, która i tak zdecyduje się odgadnąć płeć. Robili to w przeszłości, tak jest i dzisiaj. Jakie są najlepsze „triki” na poznanie płci dziecka?

Słodycze vs. na słono

Jeśli masz ochotę na słodycze i jesteś w stanie zjeść cały dział czekolady w supermarkecie, to znak, że spodziewasz się dziewczynki. Pragnienie słonych potraw, a nawet potraw bogatych w białko, wywołuje pojawienie się chłopczyka. Czy masz ochotę na słodko i słono w równym stopniu? Cóż, prawdopodobnie oznacza to tylko tyle, że jesteś w ciąży i nie możesz stosować tego testu na sobie.
 
Prawda jest taka, że ​​zachcianki ciążowe nie mają jasnego wyjaśnienia medycznego. Eksperci są jednak zgodni, że preferencja dotycząca określonego rodzaju żywności w czasie ciąży jest powiązana z różnymi czynnikami. Przykładami są niedobory żywieniowe, niektóre uzależniające składniki żywności, ale także presja środowiskowa, a nawet presja kulturowa. Kiedy więc poczujesz ostrą ochotę na paczkę słonych chipsów, nie oznacza to automatycznie, że nosisz pod sercem chłopca.

Czosnkowy test

Niewiele przyszłych matek poddaje się temu badaniu i prawdopodobnie nie trzeba wyjaśniać, dlaczego tak się dzieje. Na czym polega test czosnkowy? Jeśli możesz zjeść dużo czosnku, ale nie czujesz go z potu i skóry, prawdopodobnie oznacza to, że urodzisz dziewczynkę. Oczywiście wyniki tego testu nigdy nie zostały potwierdzone żadnymi badaniami naukowymi.
 
W czasie ciąży gruczoły potowe stają się bardziej aktywne, a nawet skład potu ulega zmianie, przez co nieprzyjemny zapach ciała może znacznie się nasilić. Ponadto pot wielu osób często śmierdzi po spożyciu czosnku, więc prawdopodobnie tutaj możemy szukać pochodzenia tego testu.

Poranne mdłości

Matki chłopców z pewnością nie zgodzą się na tę sztuczkę i z góry należy zaznaczyć, że nawet lekarze się z nią nie zgadzają. Poranne mdłości tak naprawdę nie zależą od płci, chociaż istnieje tradycja, że ​​dziewczynki często chorują w czasie ciąży. Często chorujesz i otoczenie wie, że spodziewasz się dziecka? Nie da się uniknąć plotek. Według niektórych badań skrajne poranne mdłości, zwane hyperemesis gravidarum ciężarnych, występują częściej u kobiet rodzących dziewczynki, ale niezależnie od płci często cierpią na nie również matki planujące pierwszy raz i kobiety w ciąży mnogiej.

Kiedy córka kradnie piękno

Czy masz włosy jak z reklamy szamponu i skórę jak porcelanowa lalka? Bez dyskusji, spodziewasz się chłopca. Mówi się, że córki kradną matkom całe piękno i powodują łamliwe, przetłuszczające się włosy pozbawione blasku i skórę pełną wyprysków. Jednak prawda leży gdzie indziej. Tzw. ciążowa iskra jest spowodowana hormonami i zwiększonym przepływem krwi. Dla niektórych ciąża po prostu przynosi korzyści i czuje się wspaniale, inne kobiety wolałyby przenieść się na bezludną wyspę na dziewięć miesięcy. A płeć nie będzie miała na to żadnego wpływu.

Monitoruj wagę partnera

Tak, nawet waga partnera może ujawnić płeć dziecka. Czy on przy Tobie przybiera na wadze? Mówi się, że to znak, że zostaniecie rodzicami dziewczynki. Nie znamy wyników tych badań, ale można przypuszczać, że gdy mama skończy dwa lata, ojcu także się uda. W czasie ciąży w domu jest naturalnie więcej jedzenia (nawet tego niezdrowego), z którego sporadycznie zjadają się oboje rodzice. Dlatego przyrost masy ciała partnera na pewno nie ujawni płci dziecka.

Nastrojowa czy zrelaksowana?

Jeśli w czasie ciąży czujesz się przygnębiona, zrzędliwa i Twój nastrój się zmienia, winę ponosi dziewczynka. Mówi się, że chłopcy wywołują u matek radosne uczucia pełne pozytywnych emocji. Nie da się tego jednoznacznie określić, gdyż ciąża niesie ze sobą wyrzut hormonów, które błyskawicznie zmieniają nie tylko ciało, ale i nastrój. Zmęczenie, skurcze, bóle, bezsenność i różne inne objawy ciąży sprawią, że każda przyszła matka będzie zrzędliwa, niezależnie od tego, czy rodzi chłopca, czy dziewczynkę.

Test oczu

Jednym z najstarszych trików starożytnych matek jest badanie wzroku, a podobno na jego podstawie można szybko i łatwo przewidzieć płeć dziecka. Stań przed lustrem i spójrz sobie w oczy przez około minutę. Czy Twoje źrenice się rozszerzają? Spodziewasz się chłopca! Proste, prawda? Tyle że, podobnie jak inne zmiany ciążowe, zmiany w oku są spowodowane przez hormony. Zatrzymanie wody w organizmie, suche oczy również zadbają o swoje, a w przypadku tego badania na pewno swoją rolę odegra światło w pomieszczeniu.

Brzuch w górę czy w dół?

Jeden z przesądów, który przetrwał od wieków, głosi, że jeśli masz wysoki brzuch, nosisz pod sercem dziewczynę. Niski brzuch jest dowodem na to, że rośnie w Tobie chłopiec. Tej legendy nie można potwierdzić ani obalić. Miejsce ułożenia dziecka zależy od wielkości macicy, etapu ciąży i wielkości dziecka. Jednak niektóre badania pokazują, że chłopcy rosną szybciej i są więksi, co powoduje wcześniejsze opadanie brzucha.

Sztuczka z pierścieniem

Czy wiesz, że prosty trik z pierścionkiem może określić płeć dziecka? Zawiąż kółko na sznurku i trzymaj je nieruchomo nad brzuchem (idealnie jest, jeśli robi to partner). Jeśli pierścień kołysał się z boku na bok, urodzisz chłopca. Cóż, jeśli zacznie się odwracać, będziesz mieć dziewczynę. W niektórych kulturach ten przesąd jest tak głęboko zakorzeniony, że zamiast zwykłego sznurka używa się pasma włosów matki.

Bicie serca

Jedna z nowszych legend głosi, że płeć dziecka można rozpoznać także po biciu serduszka. Nie matki, ale dziecka. Jeśli serce dziecka bije szybciej niż 140 uderzeń na minutę, jest to dziewczynka. Jednak fakty mówią, że prawidłowe tętno płodu mieści się w przedziale 110-160, przy czym wyższe wartości wynikają zazwyczaj z aktywności dziecka. Bicie serca prawdopodobnie nie powie Ci płci, ale możesz uspokoić fakt, że Twoje dziecko jest pełne aktywności.

Ciśnienie krwi przed poczęciem

Pewnie będzie mały problem z określeniem płci w ten sposób. Należy wiedzieć, jakie ciśnienie krwi miała Pani na około 26 tygodni przed poczęciem. Jeśli jest wyższe, prawdopodobieństwo poczęcia chłopca jest również większe. Podobno. Podobnie jak w przypadku poprzednich trików, także i w tym przypadku nie można na nim polegać. Ze stuprocentową pewnością lekarz poinformuje Cię o płci dziecka dopiero po porodzie.